İçeriğe geç

Halı Yıkama Fiyatları 2021

Halı Yıkama Fiyatları

halı yıkama ücretleri

Üstünde sürekli yürünmesi, dökülen içecekler, düşen yiyecekler ve istenmeyen kazalar halıların hızlıca kirlenmelerine neden olur. Üstünkörü bir halı temizliği için halıyı süpürmek yeterli olurken, derinlemesine temizlik için uzman firmalar tarafından verilen profesyonel halı yıkama hizmetini almanız gerekir.

Halı yıkama firmaları arasından birini seçmeden önce firmanın bu işteki tecrübesi, hizmet kalitesi, halı yıkama fiyatları ve referansları araştırılması gereken konulardan bazılarıdır.
Bu sayfada, daha çok halı yıkama fiyatları üstünde yoğunlaşarak fiyatlar belirlenirken hangi kriterlerin etkili olduğunu açıklamaya çalışacağız.

2021 halı yıkama fiyatları

Halı Modeli1 m² / TL
Makine Halısı Yıkama8
Akrilik Makine Halısı Yıkama10
Shaggy Halı Yıkama10
İpek Shaggy Halı Yıkama25
Makine Yün Halısı Yıkama12
Afgan Halısı Yıkama60
Antika Halı Yıkama80
Bünyan Halısı Yıkama35
El Dokuma Halı Yıkama40
El Dokuma Kilim Yıkama40
Hereke HalısıYıkama (İpek-Yün Karışımlı)70
İpek Halı Yıkama180
El Dokuma Kilim Yıkama25
İran Halısı Yıkama55
Isparta Makine Halısı Yıkama15
Isparta El Dokuma Halı Yıkama35
Milas Halısı Yıkama25
Nepal Halısı Yıkama25
Patchwork Yıkama35
Şirvan El Dokuma Halı Yıkama40
Step Halı Yıkama40
Uşak Halısı Yıkama30
Listede Olmayan Özel Halı YıkamaSorunuz
Tiyatro, Sinema, Gösteri Merkezi Yerinde Halı YıkamaTeklif İsteyin
İşletme & Kurum Yerinde Halı YıkamaTeklif İsteyin

istanbul halı yıkama fiyatları

Halı Yıkama Fiyatları Nasıl Belirlenir ?
Halı yıkama fiyatları; halının çeşidi, halı elyafının yapısı, temizleme yöntemi, yıkama kalitesi, kullanılan temizlik ekipmanları teknolojisi ve hizmet verilecek bölgenin uzaklığı gibi birçok faktörden etkilenir. Duvardan duvara halıların temizlenmesini kapsayan yerinde halı yıkama fiyatları da fabrikada yapılan yıkama fiyatlarına göre farklılık gösterir. Ayrıca yapılan işin belirgin standartları olmaması yüzünden halı yıkama fabrikaları arasında, uygulanan fiyatlar bakımından büyük farklar oluşmaktadır.

halı yıkama fiyat listesi

Halı Çeşitleri ile Halı Yıkama Fiyatları İlişkisi
Türkiye’de halı üretimi yapan birçok fabrika ve farklı koleksiyonlardan oluşan halıları satan çok sayıda halı markası bulunur. Yerli üretim halılara ek olarak, yurt dışından ithal edilerek satılan halılar da düşünüldüğü zaman piyasada bulunan halı çeşitlerinin neden bu kadar fazla olduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Halı çeşitlerini kategorilendirirsek; makina halısı ve el dokuma halıları, halının yapılış yöntemiyle ilgilidir. Milas, Kayseri Bünyan, Isparta, Hereke, Konya Yörük, Avanos gibi halı isimleriyse, halının üretildiği bölgeye göre verilmektedir. Sonuçta, hem farklı üretim tekniklerinin hem de farklı nitelikte malzemelerin kullanılması sebebiyle bu halıların yıkama fiyatları aynı olmamaktadır.

halı yıkama metrekare fiyatları

Halı Elyafının Yapısından Halı Yıkama Fiyatları Nasıl Etkilenir?
Halı üretilirken kullanılan farklı elyaf türleri vardır. Halı sektörü tarafından en fazla kullanılan halı elyaf çeşitleri; yün, naylon, akrilik, polyester ve polipropilendir. Uzman halı yıkama fabrikaları, farklı elyaflardan üretilen halıların temizlenmesinde uzmanlık kazanmışlardır. Örneğin; fiyatı daha yüksek ve doğal elyaf olan yünden yapılan halıların yıkanması zor olmamakla beraber yün elyafın, diğer elyaf çeşitlerine göre neme karşı direnci fazla değildir. Bu yüzden yün elyaftan yapılan halılar, yıkama işleminden sonra uzun süre ıslak kalmamalıdır. Örnekten anlaşılacağı gibi elyaf çeşitleri ayrımlı bakım yöntemleri gerektirdğinden, halı yıkama fiyatları aynı olmamaktadır.

yün halı yıkama fiyatları

Halı Yıkama Yöntemleri ve Halı Yıkama Fiyatları
Halılar, kullanılan malzemeler ve temizlendikleri alanlara bağlı olarak değişik halı yıkama yöntemleri kullanılarak işlem görürler. En yaygın kullanılan halı yıkama yöntemleri; şampuanlama, kuru temizleme, buharlı yıkama, köpüklü yıkama, bonnet temizlemedir.

Kullanılan temizleme solüsyonlarının değişiklik göstermesi, halı yıkama hizmetinin neresi için verildiğiyle ilgilidir. Örneğin; iş yerlerinde halı yıkama aşamasını takiben kuruma süresi, zaman darlığından dolayı çok sınırlıdır. Bu yüzden ayrı halı yıkama yöntemlerinin gerektirdiği temizleme tozu, kuru kimyasallar veya halı yıkama şampuanı gibi malzemeler halı yıkama fiyatları açısından etkili olmaktadır.

ipek halı yıkama fiyatları

Temizlik Ekipmanı Teknolojisi, Halı Yıkama Fiyatlarını Neden Etkiler?
Halılar yıkanırken birçok makinadan faydalanılır. Halı yıkama makinası ve halı sıkma makinası, bir fabrika için olmazsa olmaz makinaların en başında gelirler.

Halı yıkama mesleği, gerektirdiği uzmanlık ile tecrübenin yanında sürekli gelişen halı temizleme ekipmanları teknolojisinin takibini de gerektirir. Makina sektöründeki gelişmelerin yakından izlenerek işletmelere uygulanması, halı yıkama makinaları kalitesini ve verilen hizmeti olumlu etkileyecektir. Diğer taraftan halı yıkama makinası fiyatları, işletmeye ek maliyetler getireceğinden dolayı, halı yıkama fiyatları bu alımdan direkt olarak etkilenecektir.

Halı Yıkama Kalitesi, Halı Yıkama Fiyatlarından Daha Önemlidir!
Halı yıkama fiyatları, birçoklarına göre yıkama firmalarından birine karar verirken en önemli konulardan biridir. Oysa fiyatın düşük olması, özelikle halı yıkama konusunda birçok sorunu da beraberinde getirmektedir.

En fazla yaşanan sorunlar olarak; az su kullanılmasından dolayı halıların yeterince temizlenememesi ve durulanamaması, kalitesiz halı şampuanı tercih edilmesiyle yıkama sonrasında halı üzerinde yapışkan bir tabakanın oluşması ve leke çıkarıcı kullanılmadığı için halıdaki lekelerin çıkarılamaması olarak sıralanabilir.

Dikkat edilirse fiyatı azaltmak amacıyla yapılan bütün kısıtlamalar, halı yıkama kalitesini fazlasıyla olumsuz etkilemektedir. Sadece halı yıkama fiyatları göz önüne alınarak verilecek olan kararlar halıya faydadan çok zarar vereceğinden dolayı, hizmet kalitesinden emin olmadığınız bir firmaya halınızı teslim etmeden önce tekrar düşünmeniz iyi olacaktır.

Hizmet Bölgelerinin Halı Yıkama Fiyatları Üzerindeki Etkisi
İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrinde halı yıkama fabrikası olarak hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Halı yıkama fabrikalarının verdikleri hizmetler karşılığında adrese servis ücreti almamaları sektörde neredeyse bir kaide haline gelmiştir. Öte yandan bazı firmalar, özellikle yerinde halı yıkama ya da koltuk yıkama hizmeti için alt sınırlamalar getirmektedirler. Bu alt sınırlamalar, halı yıkama fiyatları hesaplanırken, belirli bir metrekare veya koltuk takımı baz alınarak yapılır.

 • halı yıkama m2 fiyatları istanbul
 • halı yıkama fiyat
 • halı yıkama fiyatları istanbul
 • halı yıkama metrekare fiyatı
 • halı yıkama m2 fiyatları
 • halı yıkama fiyatı
 • halı yıkama ne kadar
 • halı yıkama m2 fiyatı
 • yerinde halı yıkama fiyatları
 • ipek halı yıkama fiyatları
 • halı yıkama şirketleri
 • en ucuz halı yıkama
 • el dokuma halı yıkama

Hizmet bölgelerine göre halı yıkama fiyatlarının değişebilmesinin diğer bir sebebiyse, firmaların hizmet verecek olduğu bölgelere olan uzaklığıdır. Bundan dolayı birçok halı yıkama firması, bilhassa şehrin dışına doğru olan yerler için fazladan yol ücretini halı yıkama fiyatına eklemektedir.

halı yıkama m2 fiyatları istanbul

Bir cevap yazın